Manicure i pedicure hybrydowy

Pedicure, jak i manicure hybrydowy w ostatnich latach zyskały na popularności i zdobyły wielu sympatyków, głównie wśród kobiet. Hybrydy w dużym stopniu wyparły klasyczne lakiery, głównie ze względu na trwałość i szeroką możliwość stylizacji.

Lakiery hybrydowe utrzymują się na paznokciach nawet do 4 tygodni. Dotyczy to zarówno manicure, jak i pedicure. Często naniesiona emalia hybrydowa pozostaje bez uszczerbku znacznie dłużej, jednak widoczne odrosty, sprawiają, że dalsze noszenie hybryd jest mało estetyczne. W porównaniu do klasycznych lakierów, nieutwardzanych światłem UV, hybrydy są minimum 3 razy trwalsze. Nie reagują tak bardzo na niesprzyjające czynniki, takie jak: podmywająca lakiery woda, uderzenia powodujące pęknięcia i uszczerbki w lakierze czy głębokie zarysowania.

Zalety manicure i pedicure hybrydowego

Największą zaletą malowania paznokci lakierami hybrydowymi jest wspomniana wyżej trwałość. Ma to szczególne znaczenie dla kobiet, które prowadzą intensywny tryb życia – dzięki temu nawet przez miesiąc nie muszą myśleć o paznokciach i mogą cieszyć się pięknym manicure i pedicure. Tego typu stylizacja paznokci jest również fantastycznym rozwiązaniem dla Pań wybierających się na dłuższe wakacje.

Kolejną przewagą manicure i pedicure hybrydowego jest szybkość schnięcia. Wystarczą 1-2 minut pod lampą UV i już możemy wykonywać wszystkie czynności, nie bojąc się (tak jak w przypadku klasycznego manicure) o odciski.

Lakiery hybrydowe cechują się bardzo dużą intensywnością kolorów. Wykonany nimi manicure i pedicure wyróżnia intensywność barw i piękny połysk.

Na manicure i pedicure hybrydowy zwykle składają się 3-4 warstwy (baza, lakier, top), co przyczynia się do utwardzenia płytki paznokcia. Twarda płytka, to oczywiście mniej pęknięć i złamań - zapuszczanie staje się więc znacznie prostsze!

Podobnie jak w przypadku klasycznych paznokci, lakiery hybrydowe dają bardzo dużą możliwość stylizacji – rysunki, specjalne połyskujące i lustrzane efekty, czy wypukłe wzorki, to tylko kilka z wielu propozycji.

Czy manicure i pedicure hybrydowy są idealne? Spójrzmy na to obiektywnie!

Powyżej przedstawiliśmy wiele zalet tego typu stylizacji paznokci, jednak, czy są jakieś wady?

Najczęściej wskazywana wada, odnosząca się do stylizacji paznokci hybrydą, to szkodliwe działanie promieniowania UV. Owszem, nadmierne promieniowanie UV może zaszkodzić naszej skórze, jednak tutaj nie należy wyciągać pochopnych wniosków!

Podczas wykonywania manicure i pedicure hybrydowego, dłonie wkładamy do lampy maksymalnie na 5-7 minut (z przerwami), jest to zbyt krótki czas, aby utwardzanie lakieru hybrydowego mogło nam zaszkodzić.

W tym miejscu należy nadmienić, że zabieg jest na tyle bezpieczny, że mogą go wykonywać również kobiety w ciąży.

Jako wadę manicure i pedicure hybrydowego wskazuje się również jego cenę, a także cenę samych lakierów. Owszem, przewyższają one ceny lakierów klasycznych, jednak zdecydowanie wolniej się zużywają, ponieważ czas noszenia hybrydy jest dłuższy do 3-4 razy. Biorąc więc pod uwagę koszty, jak i wydajność lakierów, te hybrydowe, wypadają znacznie lepiej!

 

Pedicure, jak i manicure hybrydowy pokochało naprawdę wiele kobiet. Nie bez przyczyny – pomalowane w ten sposób paznokcie są piękne i trwałe. Dają poczucie pewności, bowiem w tym przypadku, zarówno złamanie paznokcia, jak i odprysk lakieru raczej nas nie zaskoczą!

Zapraszamy do naszego salonu Colette w dwóch lokalizacjach w Krakowie na manicure i pedicure hybrydowy. Wykorzystujemy lakiery renomowanych marek, a także lampy z odpowiednimi atestami. Zawsze dbamy o dokładność podczas nakładania lakieru i malowania wzorków, bo wiemy, że jest to bardzo ważny aspekt, mający wpływ na trwałość.

Inspirujemy, wspólnie z klientkami wymyślamy ciekawe wzory, dążymy do tego, by manicure i pedicure zawsze zachwycały!

 

Cennik

manicure hybrydowy 69 zł
manicure hybrydowy french 69 zł
zabieg SPA na dłonie do zabiegu manicure + 20 zł
pedicure hybrydowy 99 zł
pedicure hybrydowy french 105 zł
zabieg SPA na stopy do zabiegu pedicure + 20 zł