Zagęszczanie włosów metodą Hair Talk

Krótkie włosy również mogą być piękne, jednak to te bardzo przerzedzone sprawiają nam najwięcej kłopotu. Trudność z ułożeniem włosów - z wykonaniem jakiejkolwiek fryzury, czy nieustanne próby ukrycia prześwitującej łysiny, to bardzo wstydliwy, a zarazem trudny do rozwiązani a problem wielu mężczyzn i kobiet.

Metoda zagęszczania włosów Hair Talk jest innowacyjnym sposobem na zwiększenie objętości włosów. Pozwala na szybkie ukrycie placków pozbawionych owłosienia, przy zachowaniu naturalnego efektu.

Klika słów o zagęszczaniu metodą Hair Talk

Na czym polega zagęszczanie tą metodą? 

Do naturalnych włosów, tuż przy nasadzie, doczepiane są dodatkowe pasma umocowane na silikonowej taśmie od długości 3 cm. Taśma jest bardzo cienka, przezroczysta i dopasowuje się do skalpu, a co za tym idzie, jest niewyczuwalna i zupełnie niewidoczna. 

Dla kogo jest zabieg zagęszczania włosów?

Dla wszystkich tych, których włosy są przerzedzone i na których skalpie widoczne są obszary zupełnie pozbawione włosów. To również opcja dla tych, którzy chcieliby cieszyć się efektem gęstych włosów. Zagęszczenie włosów jest nie tylko odpowiedzią na problem łysienia, ale również propozycją dla tych, którzy pragną większej objętości, pozwalającej na stworzenie różnych ciekawych fryzur. 

Ile trwa zagęszczanie?

Wszystko tak naprawdę zależy od ilości dopinanych pasm, a także od stanu włosów osoby, u której wykonuje się zagęszczanie. Zwykle jednak zabieg mieści się w czasie od 45 do 90 minut.

Czy efekt zagęszczania jest naturalny?

Efekt jest bardzo naturalny, praktycznie niewidoczny. Pasma można zauważyć tylko podczas przeczesywania włosów czy ich unoszenia. Do zagęszczania włosów metodą Hair Talk wykorzystuje się w 100% naturalne włosy. Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, zatem można je w pełni dopasować do własnych potrzeb. Dostępne są taśmy jednokolorowe, ale i takie, na których widoczne są różne ciekawe efekty np. sombre, ombre, jak również fantazyjne, kilkukolorowe mieszkanki włosów. 

W przypadku najtrudniejszych przerzedzeń, czyli tych przy nasadzie, odsłaniających skórę głowy, stosuje się specjalne topy zagęszczające. Ich dopracowany kształt i układ włosów, sprawiają, że taśma nie jest widoczna nawet, gdy na głowie znajduje się niewiele włosów naturalnego pochodzenia.

Czy włosy zagęszczane metodą Hair Talk mogą być stylizowane?

Tak, włosy użyte w skutek zagęszczenia metodą Hair Tak mogą być stylizowane - również ciepłem. Co za tym idzie, możemy używać do nich prostownicy i lokówki. Podczas stylizacji ciepłem, należy jednak pomijać taśmy, do których utwierdzone są włosy. Z racji tego, że są one sylikonowe, pod wpływem ciepła mogłyby ulec zdeformowaniu. 

W kwestii stylizowania taśm Hair Talk należy również wspomnieć, że włosy te są bardzo podatne. Nie puszą się i bardzo łatwo układają. Wszystko za sprawą tego, że nie są one pozbawione łuski włosa, w odróżnieniu do innych włosów wykorzystywanych do przedłużania.

Jak taśmy wpływają na nasze naturalne włosy?

Włosy mocowane podczas zagęszczania, w żaden sposób nie wpływają na kondycje naszych naturalnych włosów. Z racji tego, ze taśmy są krótkie, nie obciążają włosów. Materiał, z którego są wykonane (sylikon) sprawia, ze dopasowują się do włosów, nie wymuszając na nich nienaturalnego ułożenia. Co więcej, ranty taśm są miękkie, zatem nawet podczas leżenia czy noszenia nakryć głowy, nie ma możliwości uszkodzenia włosów pod wpływem ucisku.

Kalkulujemy koszty zagęszczania włosów

 Kwota, jaką musimy zapłacić za zagęszczanie włosów oscyluje wokół 1000 – 2000 złotych, jednak ostatecznie uzależniona jest od ilości doczepianych pasm i wielu innych czynników. Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się spora, należy jednak zwrócić uwagę, że założone pasma, przy odpowiednim użytkowaniu, mogą być wykorzystywane przez 8-12 miesięcy.

Jednorazowe założenie pozwala na noszenie włosów przez około 2 miesiące (ostatecznie zależy to od tempa wzrostu włosów). Następnie można je zdjąć, lub „podciągnąć”. Podnoszenie włosów jest o tyle ważne, że unikamy w ten sposób plątania się włosów.