Mezoterapia igłowa

Jeżeli Twoja skóra jest sucha, straciła swoją jędrność i wygląda na zmęczoną, mezoterapia jest właśnie dla Ciebie! Osocze bogatopłytkowe to niezwykle odżywcza substancja, która sprawia, że stan skóry znacznie się polepsza. Wyrównuje się jej koloryt, zwiększa napięcie, jak również ukrwienie, które przyczynia się do spowolnienia postępujących efektów starzenia.

Dowiedz się, czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg, polegający na wstrzykiwaniu w głąb skóry - a dokładnie, w miejsca, które zmienione są chorobowo, substancji leczniczych. Zabieg ten wykonywany jest manualnie, za pomocą strzykawki i cienkiej igły lub przy użyciu specjalnego pistoletu, dedykowanego właśnie do tego zabiegu. Ta metoda leczenia zmian chorobowych cieszy się bardzo dużą popularnością, bowiem jej efekty są bardzo szybko widoczne. To świetny sposób na rewitalizację i odżywienie skóry.

Podczas mezoterapii nakłucia igłą są praktycznie niewyczuwalne. Stosuje się tutaj znieczulenie miejscowe. Igła podczas iniekcji powinna dotrzeć tylko do tkanki tłuszczowej.

Aby wstrzykiwane substancje zostały równomiernie rozprowadzone, po zabiegu wykonuje się delikatny masaż nakłuwanych przestrzeni.

W przypadku jakich zmian skórnych wskazana jest mezoterapia?

Zmarszczki, celluit, rozstępy – te problemy, w mniejszym lub większym stopniu, dotykają wszystkich kobiet i mężczyzn. Mezoterapia to zabieg, który minimalizuje widoczność powyższych zmian skórnych, sprawiając, że skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

Lista wskazań do tego zabiegu:

Wypadanie włosów

Częstymi powodami wypadania włosów są: zła dieta, niedostateczne krążenie, zmiany hormonalne, okres ciąży lub popołogowy. Niezależni od przyczyny, mezoterapia może zatrzymać lub zminimalizować nadmiarowe wypadanie włosów. 

Celluit

Celluit na udach, na brzuchu, czy na pośladkach? Właśnie poprzez dobrze wykonany zabieg mezoterapii, możesz zminimalizować widoczność tzw. „pomarańczowej skórki” na swoim ciele.

Rozstępy

Powody rozstępów mogą być różne – ciąża, niewystarczające nawilżanie ciała, czy częsta (lub drastyczna) zmiana wagi. Widoczność tych nieestetycznych kresek na różnych częściach ciała może zostać zminimalizowana poprzez wykonanie kilku zabiegów mezoterapii. 

Zapobiegaj zmarszczkom

Procesu starzenia nie możemy zatrzymać, jednak poprzez mezoterapię możemy spowolnić jego efekty. Mezoterapia jest zabiegiem, którzy podtrzymuje napięcie skóry, a tym samym spowalnia powstawanie zmarszczek.

Jak wygląda skóra tuż po zabiegu?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona. Taki stan widoczny jest przez około 24h, chociaż ostatecznie jest to uzależnione od typu skóry. Niekiedy po nakłuciach widoczne są delikatne uwypuklenia, jednak zwykle znikają one w ciągu kilku godzin. Duże znaczenie ma tutaj substancja wykorzystywana podczas zabiegu mezoterapii. Zazwyczaj jej składniki dobierane są do indywidualnych potrzeb.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Przede wszystkim przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, a także okres karmienia piersią. Również nieunormowana cukrzyca, jak i choroba nowotworowa lub immunologiczna wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Przeciwwskazaniem do mezoterapii są również: stany zapalne na skórze i opryszczka.

Oczywiście przed wykonaniem zabiegu należy zapoznać się ze składem substancji, która wstrzykiwana będzie pod skórę. Alergia, na którykolwiek preparat jest również przeciwwskazaniem do wykonania za biegu.

 

Mezoterapia igłowa - cennik

Zabieg antycellulitowy 300 zł