Przekłuwanie uszu

Chcesz, aby Twoje uszy zdobiły piękne kolczyki - złote, z oczkiem, wiszące? Przekłuwanie uszu może być bezpieczne i bezbolesne, pamiętaj tylko, aby wykonać je w odpowiednim miejscu!

Przebieg zabiegu przekłuwania uszu w naszym salonie

Przekłucie uszu jest bardzo prostym zabiegiem. W naszym salonie wykonuje się je specjalnym urządzeniem, które potocznie określane jest mianem pistoletu. 

Oprócz sprzętu duże znaczenie mają również stosowane kolczyki – są one wykonana ze sterylnego, hipoalergicznego materiału, który ma wpływ na proces gojenia. Dokładnie, jest to najwyższej jakości stal chirurgiczna - w pełni bezpieczna dla naszego ciała. Każda para kolczyków jest sterylnie zapakowana i dopiero przed zabiegiem zostaje zaaplikowana do urządzenia przekłuwającego.

To właśnie pistolet, który wykorzystujemy do wykonywania zabiegu, gwarantuje szybkość i bezbolesność przekłuwania. Dzięki naostrzonej końcówce pozwala on na wstrzelenie w wybrane miejsce ucha sterylnego kolczyka. Co więcej, jest on od razu zapinany, dzięki czemu nie ma konieczności dotykania przekłutego miejsca. Samo przekłucie trwa mniej niż sekundę! Ta bardzo sprawna procedura sprawia, że nieprzyjemne uczucia są zminimalizowane praktycznie do zera.

W powyżej opisany sposób może zostać przekłuty płatek ucha, ale także chrząstka. Przy użyciu tego narzędzia wykonywany jest również zabieg przekłuwania uszu u dzieci, co również jest gwarancją zachowania maksymalnego bezpieczeństwa.

A co po zabiegu przekłuwania uszu?

Powikłania po przekłuciu uszu zwykle nie występują, należy jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad.

  • Minimum przez pierwsze 6 tygodni, kolczyki, które zostały wybrane podczas zabiegu przekłuwania uszu nie powinny być zmieniane, ani też zdejmowane.
  • Najlepiej, aby pierwsze kolczyki, które założymy po upływie wspomnianych wyżej 6 tygodni, były modelem o prostym drucie.
  • Zaczerwienienie po wykonaniu zabiegu jest normalne. Czasem towarzyszy mu również delikatny ból. Takie objawy zazwyczaj znikają po 48h. Jeżeli jednak zaczną się nasilać, najlepiej zwrócić się do dermatologa lub do osoby, która wykonywała zabieg. W takim przypadku nie można jednak wyciągać kolczyka samodzielnie, najlepiej, aby taką decyzję podjęła osoba, która ma odpowiednie kwalifikacje, by ocenić stan przekłutej skóry.

Zasady obowiązujące po przekłuciu chrząstki ucha

W przypadku zabiegu przekłucia chrząstki należy zachować szczególną ostrożność. Zwykle zasady higieny ustalane są indywidualne – uzależnia się je od dokładnego miejsca przekłucia. Zazwyczaj, po przekłuciu chrząstki usznej, czas noszenia pierwotnie założonego kolczyka ze stali chirurgicznej wydłuża się do 3 miesięcy. Zaczerwienienia, a także obrzęk i delikatny ból, w przypadku tego zabiegu pojawiają się nieco częściej, choć oczywiście wciąż są rzadkością.

Kolczyki stanowią niekiedy dopełnienie stylizacji. Choć bywają bardzo drobne modele, zwracają uwagę i przyciągają wzrok do twarzy, pięknie połyskując na uchu. Są wspaniałym dodatkiem, który również może wpisywać się w aktualne trendy. W sklepach możemy znaleźć różnego typu klipsy, jednak to właśnie kolczyki dostępne są w ogromnych ilościach i różnorodnych wariantach. Przekłucie uszu daje nam wiele stylizacyjnych możliwości. Jest prostym zabiegiem, którego efektem możemy cieszyć się przez długie lata.

 

Cennik:

Przekłuwanie uszu 60 zł