Karboksyterapia Kraków

Wprowadzenie do medycyny estetycznej zabiegu karboksyterapii było ogromnym przełomem. Fenomen tego zabiegu wynika z małej inwazyjności, a zarazem szerokiego spektrum zastosowania. To bardzo bezpieczna metoda, której efekty potwierdzone są klinicznie.

Karboksyterapia polega na wprowadzaniu pod skórę gazu medycznego, a dokładnie dwutlenku węgla. To gaz, który ma zdolność rozszerzania małych naczyń tętniczych, w efekcie czego, w naczyniach zwiększa się przepływ krwi, która bogata jest w różnego typu składniki odżywcze, a także tlen. W medycznym ujęciu, reakcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, jednak to dzięki niemu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Zarówno dodatkowa produkcja kolagenu, jak i kurczenie się włókien kolagenowych, wzmożone mikrokrążenie i odbudowa komórek, przyczyniają się do ostatecznego polepszenia stanu skóry.

Karboksyterapia - na co? 

Celluit

Karboksyterapia może przyczynić się do zmniejszenia obecności tzw. „pomarańczowej skórki” w dowolnym miejscu na ciele.

Nieelastyczna i obwisła skóra

Zabieg karboksyterapii jest fantastycznym sposobem na zwiększenie napięcia skóry, a tym samym na poprawę jej jędrności i ogólnego wyglądu.

Blizny i rozstępy

Niezależnie od przyczyny, karboksyterapia jest skuteczną metodą niwelowania rozstępów i blizn. W zależności od ilości przyjętych zabiegów, niweluje je, lub całkowicie przywraca skórę do pierwotnego wyglądu.

Utrata włosów

Częstą przyczyną utraty włosów jest słabe krążenie. Jako, że jednym z efektów karboksyterapii jest właśnie zintensyfikowanie krążenia, zabieg ten może doprowadzić do zmniejszenia ilości wypadających włosów.

Nagromadzenie tkanki tłuszczowej

Karboksyterapia nie zmieni wagi ciała, jednak może rozbić nagromadzoną w jednym miejscu tkankę tłuszczową, efektem czego będzie ładnie wymodelowana sylwetka. Karboksyterapia jest więc świetnym sposobem na podkreślenie talii, czy wymodelowanie pośladków. Zabieg ten to idealna propozycja dla tych, którzy w skutek diety tracą zbędne kilogramy i chcą na bieżąco odpowiednio modelować sylwetkę.

Cienie pod oczami

W skutek zintensyfikowania krążenia krwi w obrębie oczu, zmniejszą się cienie pod oczami. Likwidacja tych przyciemnionych obszarów, sprawia, że twarz wygląda promienniej i na zdecydowanie mniej zmęczoną.

Karboksyterapia – planowanie zabiegów

  • W przypadku wielu zmian skórnych jeden zabieg karboksyterapii nie wystarczy - aby zmaksymalizować efekty karboskyterapii, należy odpowiednio zaplanować zabiegi. Zwykle są one dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, jednak najczęściej:
  • w przypadku rewitalizacji szyi, dekoltu, twarzy czy redukcji rozstępów i blizn, zalecane są zabiegi w odstępie dwóch do czterech tygodni, w ilości 6-10 zabiegów.
    Jeżeli zabieg karboksyterapii ma na celu zredukowanie celluitu czy tkanki tłuszczowej, odstępy są krótsze (6-10 dni) i zaleca się 6 do 12 zabiegów. Wówczas zauważalna jest największa poprawa stanu skóry.

Zabieg karboksyterapii - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do karboksyterapii jest ciąża i okres laktacji. Tego zabiegu nie powinny również wykonywać osoby z różnymi chorobami, mowa tutaj np. o anemii, hemofilii, nowotworze, a także związanej z nim chemioterapii. Przeciwwskazaniem będzie również epilepsja, niestabilne ciśnienie krwi, problemy z odpornością, aktywny trądzik, opryszczka czy infekcja bakteryjna. Karboksyterapii nie powinno wykonywać się również wtedy, gdy od innego zabiegu medycyny estetycznej nie mięły 3 tygodnie.  

Jeżeli przyjmujesz leki zawierające kwas acetylo-salicylowy, zaleca się ich odstawienie na 5 dni przed zabiegiem.

Karboksyterapia - co po zabiegu?

Zarówno opalanie się naturalnymi promieniami słonecznymi, jak i wizyty w solarium, nie są wskazane przez minimum 24h od wykonania zabiegu. Przez taki okres nie należy również korzystać z łaźni (zarówno suchych, jak i parowych), saun, trzeba również zrezygnować z gorących kąpieli. Zarówno zabiegi laserowe, jak i mikrodermabrazja i peelingi nie są wskazane przez dwa tygodnie od momentu wykonania zabiegu. Przez 48 godzin należy zrezygnować z masaży relaksacyjnych i medycznych.

 

Karboksyterapia Kraków - cennik

Redukcja cieni pod oczami:

1 zabieg 160zł
6 zabiegów (-20%) 770 zł
10 zabiegów (-30%) 1120 zł

Redukcja cellulitu:

1 zabieg 200 zł
6 zabiegów (-20%) 960 zł
10 zabiegów (-30%) 1400 zł

Rewitalizacja skóry twarzy:

1 zabieg 300 zł
6 zabiegów (-20%) 1440 zł
10 zabiegów (-30%) 2100 zł

Redukcja podwójnego podbródka:

1 zabieg 160 zł
6 zabiegów (-20%) 770 zł
10 zabiegów (-30%) 1120 zł

Redukcja tkanki tłuszczowej brzuch lub boczki:

1 zabieg 200 zł
6 zabiegów (-20%) 960 zł
10 zabiegów (-30%) 1400 zł

Redukcja tkanki tłuszczowej brzuch i boczki:

1 zabieg 300 zł
6 zabiegów (-20%) 1440 zł
10 zabiegów (-30%) 2100 zł

Pośladki - modelowanie, wygładzanie, uniesienie:

1 zabieg 200 zł
6 zabiegów (-20%) 960 zł
10 zabiegów (-30%) 1400 zł

Redukcja blizn lub rozstępów:

1 zabieg 200 zł
6 zabiegów (-20%) 960 zł
10 zabiegów (-30%) 1400 zł