Opalanie natryskowe w Krakowie – barwnik w trzech odcieniach!

Opalanie natryskowe z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest zabiegiem zupełnie nieinwazyjnym i bezpiecznym. W dobie, kiedy opalenizna jest pożądana przez wiele kobiet, opalanie natryskowe jest jedną z najlepszych form pozyskania lekko przybrązowionego odcienia skóry.

Jak wiadomo, częste wystawianie skóry na promienie UV nie jest dla nas bezpieczne, dlatego opalanie natryskowe jest tutaj fantastyczną alternatywą. Znane są również różnego typu balsamy czy kremy opalające, jednak w ich przypadku częstym problemem są pojawiające się smugi i zacieki.

Jak wykonywane jest opalanie natryskowe?

Podczas opalania natryskowego preparat brązujący rozprowadzany jest poprzez rozpylenie lekkiej mgiełki – ta technika sprawia, że kolor nałożony jest bardzo równomiernie. Oprócz tego, substancja barwiąca stosowana w naszym salonie uzupełniony jest o różnego typu substancje nawilżające, co ma bardzo pozytywny wpływ na stan skóry po zabiegu. W tym przypadku nie występują reakcje alergiczne, ani przebarwienia. Powstała opalenizna to po prostu skutek w pełni normalnej reakcji chemicznej, w której działają naturalne aminokwasy znajdujące się na naszym naskórku.

Na opaleniznę należy jednak chwilę poczekać, zwykle po upływie 8 godzin skóra staje się pięknie przybrązowiona. Preparat opalający, który stosujemy w naszym salonie dostępny jest w 3 odcieniach. Zarówno osoby o bardzo jasnej karnacji, jak i te z naturalnie przybrązowioną skórą, mogą skorzystać z zabiegu i cieszyć się naturalnym efektem opalania natryskowego.

Nie możemy również zapomnieć o tym, że barwniki stosowane podczas opalania natryskowego, mogą dostosowywać się do dominujących tonów skóry. Niekiedy nasz koloryt wpada bardziej w różową kolorystykę, a niekiedy w żółto-pomarańczowe odcienie. Niezależnie od powyższych aspektów, opalenizna powstała w skutek opalania natryskowego, zawsze wygląda naturalnie.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg opalania natryskowego?

Jedyną motywacją do tego zabiegu wcale nie musi być bladość. Opalanie natryskowe choć nadaje pięknego kolorytu skórze, również ujednolica jej powierzchnię. Co za tym idzie, zabieg ten jest idealną propozycją dla osób, które:

  • posiadają płytko unaczynioną skórę, przez co jest ona nieustannie zaczerwieniona, a niekiedy posiada widoczne małe żyłki.
  • Borykają się ze znamionami barwnikowymi, które nie powinny być wystawione na słońce.
  • Posiadają blizny i chcą zmniejszyć ich widoczność.
  • Chcą zadbać o ogólny wygląd skóry – wyrównać koloryt, sprawić, że będzie ona wyglądała jędrnie i gładko.

Przygotowanie ciała przed zabiegiem opalania natryskowego

Tak naprawdę odpowiednie przygotowanie się do zabiegu nie jest obowiązkowe, jednak warto zwrócić uwagę na poniżej opisane punkty, ponieważ ich wypełnienie, zapewni nam równomierną opaleniznę, a także wydłuży jej obecność na skórze.

Najważniejszym etapem jest wyrównanie powierzchni skóry i pozbycie się martwego naskórka. Kluczowym elementem jest więc peeling, który bardzo dobrze oczyszcza skórę i usuwa zrogowaciały naskórek. Aby mieć pewność, że maksymalnie oczyściliśmy skórę, wykonujmy peeling przez kilka dni przed zabiegiem.

Druga - równie istotna kwestia to nawilżenie. To właśnie dobrze nawodniona skóra najlepiej przyjmuje preparat opalający. Jest najlepszym gruntem dla stosowanego barwnika, zatem nie dość, że przyczynia się do równomiernej opalenizny, to dodatkowo znacznie wydłuża okres, przez który będzie ona widoczna na skórze. Należy więc na kilka dni przed zabiegiem stosować różnego typu balsamy czy kremy, właśnie o właściwościach nawilżających. Co ważne, w dniu zabiegu powinniśmy zrezygnować z kosmetyków (w tym również balsamów), aby mieć pewność, że preparat brązujący trafi bezpośrednio na skórę.

Po zabiegu…

Okres ośmiu godzin po zabiegu jest kluczowy. W tym czasie powinniśmy zrezygnować z kąpieli i zbyt obcisłych ubrań. Wszelkiego typu pocieranie czy uciskanie opalanych miejsc, może przyczynić się do starcia preparatu, a tym samym doprowadzić do nierównomiernego opalania. Z tej samej przyczyny niewskazane jest również dotykanie i drapanie skóry. Jednak po upływie ośmiu godzin, mamy pewność, że preparat w pełni się wchłonął i wówczas nie musimy się już o nic obawiać.

Cennik

Całe ciało 80 zł
Nogi 50 zł
Twarz, szyja, dekolt, ręce 50 zł
Całe ciało + peeling 130 zł